„Nem az enyém, nem a tiéd, hanem az édes mienk”

2017. október 05., címkék: nagydobronyi református líceum, kárpátalja, Kárpátalja, nyelvtörvény

Szeptember elején fogadta el a kijevi parlament az új ukrán oktatási törvényt, melyet azóta Petro Porosenko ukrán elnök is aláírt. Bár a törvénnyel kapcsolatban még sok a kérdőjel, annyi biztos, hogy komoly változásokat hozhat az Ukrajnában élő kisebbségek, így a kárpátaljai magyarok oktatásában is. Megnéztük, miként vélekednek a régióban az új törvényről.

Húszéves a Nagydobronyi Református Líceum

2015. szeptember 24., címkék: nagydobronyi református líceum

Az eltelt húsz évet ünnepelték és adtak érte hálát szeptember 19-én Nagydobronyban.

Kötelességünk a jót tenni! – Jótékonysági koncert a Nagydobronyi Református Líceum megsegítésére

2010. február 03., címkék: jótékonysági est, Határon túl, ungi egyházmegye, nagydobronyi református líceum

Január 30-án a Csapi Művelődési Központ adott otthont az Ungi Református Egyházmegye által szervezett jótékonysági estnek, melynek bevételét a Nagydobronyi Református Líceum (NRL) támogatására fordítják.